Familiaris Tractatio Verbi Divini* 011

14.07 - XV Niedziela Zwykła  Celem naszego życia jest NIEBO.  "Idziemy do Boga nie drogą, lecz MIŁOŚCIĄ" (św. Augustyn).  "Daj Boże, abym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie" (ś w.

Familiaris Tractatio Verbi Divini* 010

7.07 - XIV Niedziela Zwykła   Pokój Królestwa Bożego Łk 10,1-9  Pokój polegający na życiu w wolności od grzechu, w zjednoczeniu z Bogiem - jedyne prawdziwe i pełne spełnienie wszystkich potrzeb człowieka.  Nie jest to pokój świata - będący często jedynie chwilową ulgą od doczesnego pragnienia lub stresu - gdyż jest  to Pokój Jezusowy.  Uwielbienie Jezusa jest tym, co ten pokój umożliwia. 

Familiaris Tractatio Verbi Divini* 009 

30.06 - XIII Niedziela zwykła  Trzeba porzucić wszystko, aby iść za Jezusem Może trzeba pójść za Jezusem, ale na nowo. Inaczej niż do tej pory.   Może trzeba zostawić jakiś utarty schemat?

Familiaris Tractatio Verbi Divini* 008

29.06 – Świętych Apostołów Piotra i Pawła  «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Dlaczego Święty Piotr został świętym? Bo nie grzeszył? Bo był nieomylny? Bo zawsze był wierny? Kiedyś zapadły mi w pamięć takie oto słowa: „Jeśli kogoś kochasz pozwól mu odejść. Jeśli Cię kocha, wróci. Jeśli nie wróci, to znaczy, że nigdy Cię nie kochał”. 

Familiaris Tractatio Verbi Divini* 007

28.06 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Widzę jak Jezus bardzo cieszy się na widok jednego zabłąkanego - odnalezionego dziecka. Czemu mnie razi ta radość Boga? Przecież Serce Jezusa pomieści wszystkich, nie zrobi się w nim ciaśniej i mniej wygodnie z powodu powrotu marnotrawnych sióstr moich i braci.

Strony